4e elftal morst dure punten thuis tegen GVA 4
Zondagmorgen 08:00, Witheet ontwaakt, rekt zich uit en kijkt vol verwachting naar buiten en ziet dat de weergoden die nacht weer wat witgewassen hebben. Snel werpt hij een blik op de voetbalapp om te constateren dat de thuiswedstrijd nog niet afgelast is, maar dat zal dan vast niet lang meer duren. Een kwartier later volgt daar dan toch de onheilsmelding, ‘it giet oan’. Terwijl verenigingen met kunstgras die ochtend de een na de andere wedstrijd afgelasten, werd door onze ijsmeester het veld in Gies goedgekeurd, op voorwaarde van het gebruik van een oranje bal en goed geprepareerde klapschaatsen.
Enige voordeel was dat we eindelijk ons spiksplinternieuwe tenue, geschonken door S(pelers)-Makelaars, konden tonen. Materiaalman Jordi was de laatste tijd veel afwezig, maar dat maakt hem niets uit, zijn baantje wil toch niemand hebben. Vandaag was hij echter als eerste op ons Sportpark waarschijnlijk omdat hij net als Witheet een coachjas uitgereikt kreeg. Om te zorgen dat ze deze uit elkaar konden houden waren deze voorzien van hun initialen. Witheet vond de intialen EH op zijn borst wat vreemd, hij vermoede dat ze de BO waren vergeten. Bassie was vandaag wel aanwezig, maar kon helaas niet meedoen, hij doet namelijk al een tijdje aan energiebesparing. Ook Pitbull Donny en Twan waren afwezig, waardoor Michiel deze ochtend de aanvoerdersband mocht dragen. Deze zondag mocht, na lang blessureleed en anderhalf jaar geen wedstrijd meer gevoetbald te hebben, Ruud een helftje met ons meedoen. Hij is één van de vele voetballers die het veel verder dan die van ons geschopt hebben. Ondanks dat de omstandigheden niet ideaal waren, speelde Ruud een zeer goede wedstrijd en met een belangrijke assist kon hij met een goed gevoel terugkijken op zijn rentree. Zijn voetbal is dan ook niet te vergelijken met dat gehark van velen van ons, dat lijkt namelijk meer op een kind dat leert lopen en 50 keer valt, maar nooit eens denkt dit is niets voor mij. Witheet, kritisch als altijd, denkt echter dat Ruud nog wel een wedstrijdje of tien bij het 4e elftal nodig heeft voordat hij weer aan kan sluiten bij de selectie. Witheet is dan ook geen domme jongen, soms schijt hij expres in de tuin zodat potentiële inbrekers denken dat hij een grote hond heeft.
Wissel Kees koos slim voor de vlag, zo kon hij zich langs de lijn nog een beetje warmlopen. De rest van de wissels zat flink ingepakt in de dug-out naast Jordi, waardoor er geen zitplek meer voor Witheet was, die is het gewend, die is alleenstaand.
De tegenstander arriveerde laat en zonder wissels en waren vermoedelijk met het OV gezien de wel zeer jonge koppies die ze allemaal hadden. Beide teams hadden wat moeite met de omstandigheden, maar probeerden toch beiden op de aanval te spelen. Spits Willem Wartaal nam ondanks dat het herfst was weer eens geen blad voor de mond en tierde er weer lustig op los tegen zijn medespelers. Het enige wat hij dagelijks traint zijn dan ook zijn kaken. Na een klein kwartiertjes was het Nelus die Ruud aan de rechterkant lanceerde en die wist vervolgens met een loepzuivere voorzet Michiel te vinden die makkelijk kon afronden (1-0). Even later was het wederom Ruud die nu Jelle bediende, die besloot om terug te leggen op Nelus, die met een halfvolley net naast schoot. Bram, stiekem naar voren geslopen zag, na een één-tweetje met Nelus, zijn schot gestopt worden door de doelman. Ook Michiel had voor rust nog een goede kans, maar de bal vloog naast het doel.
De kleine voorsprong moest in de tweede helft in ieder geval vastgehouden worden, maar dat lukte slechts kort. Na tien minuten vloog een afstandsschot over de verbouwereerde Baco Ari in het doel (1-1). De youngsters van GVA werden sterker en Baco Ari wist bij een vrije trap de bal nog net over het eigen doel te tikken en sloeg even later bij het uitkomen niet de bal maar bijna Bram het licht uit de ogen. Misschien kwam het daardoor maar onze defensie en doelman zagen er bij een nieuwe hoekschop van GVA niet goed uit toen de bal bij de tweede paal rechtstreeks binnenviel (1-2). Gelukkig raakt ons elftal pas in paniek als het bier in de kantine op is. Een klein minuutje later was het namelijk alweer gelijk, toen Bram met een lange bal op links Michiel wist te vinden, die versnelde, de back omspeelde en zijn voorzet door Nelus binnengewerkt zag worden (2-2). GSV kwam vervolgens nog een keertje goed weg toen Baco Ari de bal bij een aanvaller in de voeten schoot en diens voorzet voorlangs geschoten werd. De na rust ingevallen Silly Velz had onze redder in nood en de man van de wedstrijd kunnen worden, maar vergat zich onsterfelijk te maken. Hij werd middels een prima pass van Willem geheel vrij voor de doelman gezet, maar vervolgens sloeg bij Silly Velz de paniek toe en oogde hij als een houtworm met plankenkoorts en schoot de bal te makkelijk op de doelman, waar een slim stiftje drie punten had opgeleverd. Zo bleef het slechts bij een gelijkspel, na de wedstrijd was in de kleedkamer de stilte dan ook oorverdovend, wetende dat we belangrijke punten hebben laten liggen. In de kantine was de sfeer alweer beter en was daar een dankwoordje van Michiel voor onze nieuwe sponsor. Deze werd bedankt met een flesje drank, maar de bos bloemen was men vergeten, die krijgt de sponsor volgens Michiel dan wel bij de uitreiking van de nieuwe inloopshirts ?!


